Şahin Madeni Yağlar

 

HAKKIMIZDA

 

Genel Teknik Bilgiler

 

Ham petrolden elde edilen yağlara madeni yağ veya makine yağı denir. Madeni yağlardan istenilen özellikler, madeni yağ içine karıştırılan katkı maddeleriyle elde edilir. 
Misyonumuz

 

Şahin madeni yağlar olarak amacımız metal işleme sektöründe kullanılan mineral, yari sentetik, tam sentetik olmak üzere su ile emülsiyon olabilen metal işlem yağları, erozyon ve tel çekme yağları, hidrolik sistem yağları, kızak yağları,korozyon önleyici sıvılar gibi ürün grupları da etkin bir satış sonrası ekibi ile desteklenerek üretim yelpazemize dâhil edilmiştir. Söz konusu bu ürünler, satış öncesi müşterilerimizin işletmeleri yerinde incelenerek ürünün kullanım şartları; çalışılan metaller, işlenen malzemeler, makine ve ekipmanlar, kullanılan su bire bir dikkate alınarak neredeyse her müşterinin bünyesine uygun çözümler üretilmektedir. Özetle, sektörün tüm yağ gereksinimini yüksek kalite ve etkin satış sonrası hizmet ekibi ile destekleyerek uygun fiyat ve performans politikası ile pazara sunmak, bunu yaparken de teknik danışmanlık, güvenirlilik, sorunları anında çözümleme, çağdaş, çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilinci ile de donatılmış çalışmalarımızla her zaman yanınızdayız.
Madeni yağlar, Yağlamanın Gereği ve Önemi

 

Genel olarak, iki katı cismi birbirinden ayırmak ve sürtünme gücünü en aza indirerek kolay hareket etmesini sağlamak için kullanılan maddeler. Bir parçanın yüzeyi ne kadar hassas işlenirse işlensin, işlenen yüzeye bir büyüteç ile bakıldığında girinti ve çıkıntılar (pürüzler) görülür. Birbirine temas ederek hareket eden parçaların yüzeylerinde bulunan pürüzler, hareketi zorlaştırır. Harekete karşı zorlanma olayına sürtünme denir. Sürtünme sonucu parçalar hem ısınır ve hem de aşınır. Parçaların ısınması genleşmesine ve mekanik dayanımının azalmasına sebep olur. Birbirine temas ederek çalışan parçalar, yağlandıkları zaman sürtünen yüzeyler arasında yağ filmi meydana gelir. Yağ, parça yüzeyinde bulunan pürüzlerin arasına dolarak sürtünmeyi en aza indirir. Sürtünme en aza inince de aşınma ve ısınma da en aza iner.